Eganis Araç Kiralama Yazılımı Avantajları

 Eganis Araç Kiralama Yazılımı Avantajları

Araç kiralama sektörü için devrim niteliğinde olan Eganis Yazılım’ın geliştirdiği “Araç Kiralama Yazılımı” sektörde faaliyet gösteren tüm firmalara kullanımı kolay ve zamandan tasarruf ettiren bir imkan sunuyor. Araç kiralama yazılımı avantajları dendiği zaman da şüphesiz akla hemen içerisinde birçok süreç yönetimini barındırmasına rağmen sunduğu kullanım kolaylığı oluyor. Ayrıca yazılım ile birlikte sunulan entegre sistemler de araç ve müşteri yönetimine ek olarak finansal süreçlerin ve faturalandırmaların da hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor.

Araç yönetimi, müşteri yönetimi, sözleşme yönetimi, rezervasyon yönetimi ve muhasebe gibi birden çok modülü bünyesinde barındıran araç kiralama yazılımı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Eganis Yazılım’ın uzman kadrosu ile iletişime geçebilirsiniz.

1. Tüm Araçlarınız Tek Yerde

Eganis Yazılım’ın geliştirmiş olduğu araç kiralama yazılımı içerisindeki modüllerden biri olan araç kiralama yönetimi, tüm araçlarınızın tek yerde kontrol altında olmasını sağlıyor. Kirada olan ve olmayan araçlarınızı tek yerde görüntülemekle birlikte kiralama süreleri, her bir araca ait bakım – onarım, sigorta, muayene, HGA, ceza gibi süreçlerin takibi ve yönetimini yapma imkanı sunar. Araç kiralama yazılımı avantajları arasında belki de en önemlisi olan araç yönetimi modülü, şirketinizin esas kaynaklarının güvenli ve en verimli şekilde kullanılmasını sağlar.

2. Online Rezervasyon Kolaylığı ve Güvenilir Ödeme

Araç kiralama yazılımı ile birlikte sunulan entegre web sitesi üzerinden kullanıcılar kolaylıkla araç kiralama online rezervasyon işlemini kolaylıkla gerçekleştirerek güvenli ödemesini yapabilir. Müşterilerinizin belirleyeceği kiralama süresi, tarih, araç cinsi vb. faktörlere göre araç müsaitliği bilgilerine göre seçim yapılarak online rezervasyon ekranına yönlendirilir. Online rezervasyon araç kiralama süreçlerinin tamamını tek yerden yönetebilme kolaylığı mutlaka zamandan tasarruf etmenize olanak tanıyacaktır. Araç kiralama yazılımı avantajları arasında belki de en olmazsa olmazı; araç kiralama denince ilk akla gelenlerden biri olan online rezervasyon ve güvenli ödeme imkanıdır. Bu sistemi en güvenilir ve de pratik şekilde sunan araç kiralama firmalarının sektördeki diğer firmalara göre birkaç adım önde olması muhtemeldir. 

3. Daha Sağlıklı Müşteri İlişkileri

Araç kiralama yazılımı avantajları sadece finansal olarak değil aynı zamanda marka bilinci oluşturma, daha sağlıklı müşteri ilişkileri kurma vb. becerileri de şirketiniz kimliğine kazandırma amacı da güder. Araç kiralama yazılımı müşteri yönetimi modülü mevcut müşterilerinizin tüm gerekli bilgilerini kaydetmekle birlikte potansiyel müşterileriniz için de verilerinizi girebileceğiniz pratik görünümlü bir ekran sunar. Böylelikle potansiyel müşterilerinizi mevcut müşterilerinize dönüştürme şansınız da artmış olur. Müşteri bilgilerinize ek olarak, yazılımın müşteri yönetimi modülü tüm aktiviteleri de kayıt altına alır. Yapılan tüm aktivitelerinizi takip edebilir ve yeni aktiviteler de ekleyebilirsiniz. Bunlar arasında müşteri ziyaretleriniz, telefon görüşmeleriniz, toplantılarınız, teklifleriniz gibi tüm müşteri aktivitelerinin girişlerini yapmak vb. olabilir.

4. Zamandan Tasarruf

Araç kiralama her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de aslında birden çok aşamanın ve prosedürün olması bazı müşterilerinizi araç kiralama fikrinden uzaklaşmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle hem firma yetkilileri hem de müşteriler kullanımı kolay, açıklayıcı, pratik, hızlı ve entegre bir web sitesini de beraberinde getiren araç kiralama yazılımı sayesinde büyük ölçüde zamandan kar ederler. Rent a car prosedürlerinin belki de en önemli aşaması olan sözleşmeler yine bu yazılım ile kolay bir hal almaktadır. Bilhassa filo sözleşmesi özelliği ile birden fazla araç için tek bir ekrandan işlem yapma kolaylığından da bahsetmek gerekir. Kira sözleşmelerinin oluşturulması, rezervasyondan direkt olarak sözleşme ve araç teslim etme ekranlarına yönlendirilmesi yazılımın başlıca artılarından biridir.

5. Bütçe Kontrolü Sağlayan Muhasebe Yönetimi

Günün her saatinde kolay ve hızlı bir şekilde erişim imkanı sağlayan Eganis Araç Kiralama Yazılımı, web tabanlı kullanılabilir bir yapıdan oluşmaktadır. Şirketinizin tüm finansal faaliyetlerini tek yerden yürütebileceğiniz rent a car yazılımının genel muhasebe modülünde mizan raporu, cari hesap ekstresi, kasa banka ekstresi, araç ekstresi, gelir gider ekstresi gibi raporlarla tüm muhasebe akışınızla ilgili kontrolleri yapabilirsiniz.

6. Entegre Sistemler ve Faturalandırma

Araç kiralama şirketinize ait faturalandırma süreci ve bununla ilgili alış, satış, gelir, gider ve iade faturalarının hızlıca oluşturulması Eganis Yazılım’ın kullanıcılarına sunduğu “Araç Kiralama Yazılımı”nın entegre sistemleri ile oldukça kolaydır. Tüm bunlara ek olarak, araç tesliminin ardından kiralama faturaları da otomatik olarak oluşturulur ve böylelikle faturalandırma süreci için harcanan zaman ortadan kalkar.