WhatsApp Destek Hattı
(09:00-18:00/Pazar Günü Hariç):
0850 000 00 00

E-Posta: capitalsanal@gmail.com
Capital Market Uygulaması Nedir?
Capital Market Uygulaması, akıllı telefon ve tabletlerinize indirebileceğiniz, Android ve İOS işletim sistemine uygun bir uygulamadır. Uygulamanın içeriği kolay alışverişi sizlere sunmaktadır. Market ve büfelerden alabileceğiniz ürünleri sizlere ulaştıran uygulamadır.

Capital Market Uygulamasına Nasıl Kayıt Olabilirim?
Android ya da İOS işletim sistemine sahip olan cihazına Capital Market uygulamasını indirdikten sonra uygulamanın içinde yer alan telefon numarası ve bilgilerinizi isteyen bölümden uygulamaya kayıt olabilirsiniz.

Capital Market Uygulamasını Nasıl Kullanabilirim?
Uygulamayı kullanıp alışverişe başlayabilmek için öncelikle uygulamayı indirmeniz gereklidir. İndirdiğiniz uygulamaya kayıt olduktan sonra yapmanız gereken ihtiyacınız olan ürünleri belirlemek, seçerek sepetinize atmak, ödemesini tamamlamak ve adresinizi tanımlamak. Tüm bu işlemler bittikten sonra ürünlerinizi kapınıza kadar getiriyoruz.

Capital Market Uygulamasında Nasıl Ödeme İşlemlerini Gerçekleştirebilirim?
Siparişlerini tamamlamak için kredi ya da banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. İlk siparişinizi oluştururken kart bilgilerinizi uygulamamıza kaydedebilirsiniz. Böylelikle diğer siparişleriniz de kart bilgilerinizi girerek vakit kaybetmeden siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Capital Market uygulamamıza girdiğiniz kart bilgileri MasterCard sunucuları tarafından korunmaktadır. Gönül rahatlığı ile alışverişinizi yapabilirsiniz.

Kişisel Bilgileriniz Capital Market İle Güven Altındadır
Capital Market uygulamamız üzerinden girdiğiniz bütün kişisel bilgileriniz saklı tutulmakta ve güven altında olmaktadır.

Capital Market Uygulaması İle Hangi Şehirler de Sipariş Verebilirsiniz?
Çankaya İlkbahar Mahallesinde bulunan herkes bu uygulamayı indirerek Capital Marketten siparişlerini oluşturabilirler.

Capital Market ile Hangi gün ve Saatlerde Sipariş Verebilirim?
Capital Market uygulamamızdan haftanın 7 günü 09:00-00:00 saatleri arasında sipariş verebilirsiniz. Siparişlerinizi oluşturduğunuz her zaman yaklaşık 30 dakika içerinde sizlere getirmekteyiz.
Capital Market, müşterilere kuryeleri aracılığıyla perakende ürün satan ve anlaşmalı ticari işletmeler ve üçüncü kişilere (“Üye İşyeri”) ait ürün/hizmetlerin Müşteri’lere teslimini sağlayan bir teknoloji platformudur. Capital Market ve Müşteri, birlikte “Taraflar” olarak da anılacaktır.

1. BAŞVURU VE ÜYELİK
1.1 Müşteri, Uygulama’yı indirip, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup GSM numarasını onayladıktan sonra şifresini girerek, işbu Koşullar dâhilinde Uygulama’yı kullanmaya başlayabilir. 1.2 Müşteri, başvuru esnasında verdiği tüm bilgilerin daima ve her bakımdan eksiksiz, gerçeğe uygun ve güncel olduğunu kabul eder. Müşteri, her zaman kişisel bilgilerini Uygulama aracılığıyla güncelleyebilir. 4.4.2’deki istisnalar saklıdır. 1.3 Müşteri toplam sipariş tutarını teslimat ve/veya servis ücreti ile birlikte uygulamadan, kapıda nakit ya da kredi kartı ile öder.

2. UYGULAMANIN KULLANIMI
2.1 Müşteri, Uygulama’ya kayıt olup Uygulama’yı açtıktan sonra sipariş onaylama butonuna tıkladığında, Uygulama aracılığıyla, seçtiği adrese en yakın olan yerden ürünler kendisine yönlendirilir. Müşteri’nin Üye İşyeri’nden vermiş olduğu siparişlerde sipariş detayları derhal Üye İşyeri’ne aktarılır. Satın alınan ürünlerin veya Üye İşyeri’nden sipariş edilen ürün/hizmetlerin tesliminden sorumlu Kurye'ye ait bilgiler Müşteri’ye ulaştırılır.
2.2 Capital Market yönlendirilen araca ilişkin verilen bilgilerin (tahmini varış süresi, aracın Müşteri’ye olan uzaklığı vb.) gerçeği yansıtması adına elinden geleni azami çabayı gösterir ve fakat bu bilgilerin %100 gerçeği yansıtmamasından dolayı sorumlu tutulamaz.
2.3 Müşterinin gelen siparişi beklememesi veya gelen kuryeden geçerli bir sebep olmaksızın siparişi almaması durumunda, Capital Market Müşteri’yi Uygulama’dan engelleme hakkını saklı tutar.
2.4 Müşteri, Uygulama’yı kullanarak gerçekleştirdiği siparişin bedelinin tamamını ödemekle yükümlüdür.
2.5 Müşteri sipariş tutarını Capital Market uygulamasındaki ödeme sistemi vasıtasıyla kredi kartını veya banka kartını kullanarak, ya da kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeyebilir.
2.6 Müşteri bir kereye mahsus olmak üzere kredi kartı bilgilerini sisteme girer ve müşterinin vereceği izin ile bu bilgiler daha sonraki kullanımlarda bir daha bilgi girmeyi gerektirmeden kullanılır.
2.7 Sistemde o an kullanılan kredi kartının limitinin dolu olması veya herhangi bir nedenle ödemenin yapılması halinde Müşteri sistemde daha önce tanımladığı başka bir kredi kartı varsa onu kullanarak veya yeni bir kredi kartı tanımlayarak tekrar ödeme yapabilir ya da kapıda ödemeden faydalanabilir.
2.8 Müşteri'nin kredi kartı bilgileri Capital Market tarafından bilinmemektedir.
2.9 Müşteri, Online Ödeme Yöntemi seçeneği kullanılarak yapılan ödemelerde, kartın hamili haricinde bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması halinde 23.02.2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10.03.2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.
2.10 Akıllı cep telefonunuzun çalınması veya kaybedilmesi halinde kredi kartı bilgilerinize üçüncü şahıslar ulaşamaz. Ancak Capital Market’a bildirimde bulunarak girilen bilgilerin silinmesini talep etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde üçüncü şahıslar uygulamayı kullanarak sadece Capital Market siparişi ödemesi yapmaya devam edebilirler. Böyle bir durumdan Capital Market sorumlu tutulamaz.
2.11 Müşteri, Uygulama aracılığıyla muhatap olduğu ve şikâyetçi olduğu kuryeleri, Uygulama içindeki puanlama ve yorum bölümünden Capital Market’a bildirebilir ve fakat Capital Market, kuryelerin davranışlarından hukuki olarak sorumlu tutulamaz. Uygulama, yalnızca kuryeler Capital Market, Kurye'lere gerekli uyarıları yapar, benzer hataları tekrarlayan Kurye'lerle iş ilişkisini keser.
2.12 Müşteri, Capital Market’un ücretsiz olarak sunduğu hizmeti istismar edebilecek herhangi bir işlem ve/veya eylemde bulunmamayı kabul eder.
2.13 Müşteri’nin işbu belirtilen Koşullar’a aykırı davrandığının tespiti halinde, Capital Market Müşteri’nin üyeliğini askıya alma veya Uygulama’dan tamamen çıkarma hakkını saklı tutar.
2.14 Capital Market’un sunduğu hizmetten yararlanan Müşteri, Uygulama’yı hukuka ve amacına uygun şekilde kullanmayı ve Uygulama dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki sorumluluğunun kendisine ait olduğunu kabul eder. Müşteri’nin Uygulama aracılığıyla ve/veya dahilinde, işbu Koşullar’a ve hukuka aykırı olarak gerçekleştirdiği herhangi bir işlem, eylem ve/veya faaliyetleri nedeniyle Capital Market doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2.15 Capital Market, Müşteri’den kaynaklanan teknik aksaklıklar sebebiyle hizmetten faydalanılamaması durumunda işbu Koşullar ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini ifa edememesi nedeniyle sorumlu tutulamayacak ve kendisinden herhangi bir nam altında herhangi bir talepte bulunulamayacaktır.
2.16 Müşteri, Uygulama aracılığıyla ve/veya Uygulama dahilinde, işbu Koşullar’a ve hukuka aykırı olarak kurye ve/veya üçüncü kişiler tarafından gerçekleştirilen herhangi bir işlem, eylem ve/veya faaliyetleri nedeniyle Capital Market’un doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını kabul eder.
2.17 Müşteri, Uygulama dahilinde bulunan, Capital Market ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına, malvarlığı üzerindeki haklarına saldırıda bulunan nitelikteki resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video kliplerini, dosyaları, veri tabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini kabul eder.
2.18 Capital Market, yalnızca Müşteri’den kaynaklanan sebeplerden dolayı ücret iadesi yapmama hakkını saklı tutar ve Üye İşyeri tarafından yapılacak ürün iadesi koşullarına ilişkin olarak doğabilecek anlaşmazlıklarda hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.
2.19 Müşteri, Uygulama üzerinde verilen tüm siparişlerin, yapılan tüm alışverişlerin kişisel kullanım amaçlı olduğunu, bunların tekrar satış amaçlı olmadığını kabul eder.
2.20 Uygulama üzerinden verilen siparişler, ürünlerin sipariş anındaki mevcudiyetiyle sınırlıdır. Capital Market ilgili ürünlerde bulunmayan ürünlerin Müşteri’ye teslimini sağlayamayabilir. Ürünlerin Uygulamada teşhir edilmesi bunların stokta bulunduğu anlamına gelmeyebilir.
2.21 Uygulama üzerinden satışa sunulan ürün/hizmetlerin fiyat ve özellik bilgilerini değiştirme yükümlülüğü Capital Market'a aittir. Fiyat ve ürün özellik bilgilerinde hata oluştuğu takdirde Capital Market, müşterileri bilgilendirerek, bu hatayı düzeltecek şekilde teslimatı yapabilir veya siparişi iptal edebilir. Uygulama üzerinden satışa sunduğu ürünlerin içeriğine dair doğru ve dürüst açıklama yapılmasına dair Capital Market gerekli özeni gösterecektir ancak sipariş içeriklerine dair yaptıkları eksik ve/veya hatalı açıklamalardan dolayı oluşacak problemlerden veya zararlardan Capital Market sorumlu değildir.

3. SONA ERME
3.1 Müşteri, Capital Market üyeliğini istediği anda sebep göstermeksizin, aşağıdaki yollarla iptal edebilir;
3.1.1 destek@cabuuk.com adresine elektronik posta göndererek,
3.1.2 0850 000 00 00 numaralı müşteri hizmetlerine WhatsApp üzerinden ulaşarak sonlandırabilir.

4. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE GİZLİLİK POLİTİKASI
4.1 Veri Sorumlusu Sıfatıyla İşlenen Kişisel Veriler
Capital Market, veri sorumlusu sıfatıyla aşağıdaki verileri, Uygulamaya kayıt esnasında toplayarak işbu üyelik sözleşmesinin kurulması ve ifasıyla doğrudan ilgili olmaları nedeniyle işler:
4.1.1 Tanımlama bilgileri (ad, soyad, cep telefonu numarası, e-posta adresi).
4.1.2 Kullandığınız mobil aygıtın işletim sistemi versiyonu bilgisi.
4.1.3 Kullandığınız mobil aygıttan edinilen konum bilgileri.
4.1.4 Teslimat sonunda kuryeye verilen oylama bilgisi ve yorumlar.

4.2 Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları
Capital Market, kişisel verileri aşağıda belirtilen amaçlar doğrultusunda işler:
4.2.1 Kimliğinizi doğrulamak (vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına doğrulama kodu gönderme vasıtasıyla).
4.2.2 Müşteri desteği sağlamak ve sorun gidermek.
4.2.3 Servis güncellemeleri ve hatalar hakkında sizi bilgilendirmek.
4.2.4 Uygulama ile ilgili kampanyalar hakkında sizi bilgilendirmek.
4.2.5 Kuryenin, teslimatla ilgili olarak size ulaşması gerektiğinde sizi arayabilmesini sağlamak (Kuryeler sizi arayabilmekte fakat telefon numaranız kuryelere iletilmemektedir).
4.2.6 Capital Market, işbu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye işbu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır. Üye mail ve/veya SMS almaktan destek@cabuuk.com adresine mail atarak vazgeçebilir.

4.3 Kişisel Verilerin Aktarılması ve Veri Güvenliği
4.3.1. Verileriniz güvenli sunucularımızda saklanmaktadır. İşbu üyelik sözleşmesinin onaylanmasıyla beraber üyeler, verilerinin sunucularda bulundurulmasına açık izin vermiş sayılır. Verilerin aktarılmasının halka açık internet üzerinden yapılmasının %100 güvenli olduğunun garantisi verilemez. Verilerinizi korumak için şifrelenmiş bağlantı kullanmaktayız fakat veri aktarımı sırasında internet bağlantınıza yapılan saldırıların riski sizin üzerinizdedir. Verileriniz sunucularımıza ulaştıktan sonra korunması ile ilgili her türlü güvenlik önlemi tarafımızca alınır.
4.3.2 Capital Market, yukarıda belirtilen istisna dışında, hukuken gerekli veya yükümlü olmadıkça kişisel verileri ve/veya trafik verilerini ya da iletişim içeriğini sizin açık izniniz olmadan satmaz, kiralamaz, pazarlamaz veya başka bir suretle üçüncü kişilere aktarmaz.
4.4 Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Haklar
4.4.1 Kullanıcı, kayıt formunda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve Capital Market'de oluşturulmuş her bir Kullanıcı için yalnızca bir adet GSM numarası tanımlanabileceğini, tanımlanan GSM numarasının değiştirilemeyeceğini, yeni bir GSM numarasının ancak Capital Market üzerinde yeni bir kullanıcı oluşturulması halinde tanımlatılabileceğini, kayıtlı GSM numarasıyla yapacağı her türlü işlemden bizzat kendisinin sorumlu olduğunu; kabul, beyan ve taahhüt eder.
4.4.2 Kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin her türlü talebinizi destek@cabuuk.com adresine iletebilirsiniz; talebiniz titizlikle değerlendirilecek ve tarafınıza en kısa zamanda bir dönüş yapılacaktır.

4.5. Verilere İlişkin Diğer Hükümler
4.5.1 Sistemimizde tutulan verilerinizin kopyasını, talep etmeniz halinde, gerekli güvenlik kontrolü yapıldıktan sonra sizinle paylaşabiliriz. Kişisel verilerinizi, Uygulama üzerinde güncelleyebileceğiniz gibi müşteri hizmetlerimize ulaşarak da güncelleme talebinde bulunabilirsiniz.
4.5.2 Servisimizi daha hızlı ve etkin bir şekilde kullanabilmeniz için oturum cookie (çerez)’lerini cihazınızda saklamaktayız. Dilerseniz, bu bilgilerin tutulmasını cihaz ayarlarınızda yapacağınız değişiklikle engelleyebilirsiniz. Ancak bunu yapmanız durumunda Capital Market Uygulamasının tüm fonksiyonlarından yararlanamayabilirsiniz.
4.5.3. Gizlilik Politikası üzerinde zaman zaman değişiklik yapmak hakkımızı saklı tutarız. Herhangi bir değişiklik yapmamız durumunda bununla ilgili bilgi tarafınıza verilecektir.

5. DİĞER ŞARTLAR

5.1 FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI
5.1.1 Uygulamanın tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, tüm unsurları Capital Market’a aittir. Müşteri, Capital Market Hizmetleri'ni, Capital Market'un bilgilerini ve Capital Market'un telif haklarına tabi çalışmalarını ticari amaçla kullanamaz. Müşteri Capital Market'un izni olmaksızın, Capital Market’un telif haklarına tabi çalışmalarını çoğaltamaz, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz.
5.1.2 Capital Market'un; Capital Market Hizmetleri, Capital Market bilgileri, Capital Market telif haklarına tabi çalışmaları, Capital Market ticari markaları, Capital Market ticari görünümü veya Uygulama vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgi ve know-how'a yönelik tüm hakları saklıdır.

5.2. SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ
Capital Market, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, sözleşmeyi, uygun göreceği herhangi bir zamanda, Uygulama üzerinden ilan ederek değiştirebilir. İşbu Koşulların değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte veya sonrasında, Müşteri tarafından Uygulama üzerinden online kabul edilmesi ile geçerlilik kazanacak, geri kalan hükümler aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir.

5.3. MÜCBİR SEBEPLER
Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda Capital Market, işbu Koşullar ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Capital Market için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Capital Market'dan herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla; ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve Capital Market'un gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

5.4. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ
İşbu Koşullar’ın uygulanmasında, yorumlanmasında ve işbu Koşullar dahilinde doğan hukuki ilişkilere Türk Hukuku uygulanacak ve İşbu Koşullar dahilinde ve/veya bunlarla bağlantılı olarak doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın varlığı halinde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

5.5. SÖZLEŞMENİN FESHİ
İşbu Koşullar, Müşteri’nin üyeliği sona erinceye kadar yürürlükte kalacak ve Taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. Capital Market, Müşteri’nin işbu Koşullar dahilinde belirtilen hükümlere ve Uygulama içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve Capital Market Hizmetleri'ne ilişkin benzeri kurallara aykırı hareket etmesi durumunda; sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

5.6. CAPİTAL MARKET KAYITLARININ GEÇERLİLİĞİ
Müşteri, işbu Koşullar dahilinde doğabilecek ihtilaflarda, Capital Market'un kendi veri tabanında veya sunucularında tuttuğu elektronik kayıtların ve sistem kayıtlarının, ticari kayıtlarının, defter kayıtlarının, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini; Capital Market'ü yemin teklifinden ari kıldığını ve bu maddenin HMK 193. madde anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul eder.

5.7. YÜRÜRLÜK
İşbu Sözleşme Müşteri’nin elektronik olarak onay vermesi ile karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.
Bu Gizlilik Politikası (“Gizlilik Politikası”); Capital Market uygulamasının, uygulamayı kullanan müşterilerinin paylaşmış olduğu bilgiler ile ilgili politikasını açıklar. Gizlilik Politikası; alınan veriler, alınma şekli, kimlerle paylaşılabileceği ve kullanıcıları nhakları ile çerezler hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.

1. Talep Edilen Veriler
Uygulamanın kullanılabilmesi için aşağıdaki bilgileri topluyoruz:
-Müşteri tanımlama bilgileri: Ad, soyad, cep telefonu numarası, e-posta adresi ve adres.
-Mobil cihazınızın işletim sistemi versiyonu.
-Kullandığınız mobil aygıttan edinilen konum bilgileri. (Cihazınızdaki tercihlerinize göre, uygulama cihazınızda açık ve ekranda iken veya cihazınızda açık ve ekranda değil iken konum bilgileriniz alınır.)
-Siparişiniz ile ilgili bilgiler: Sipariş detayları, siparişte yer alan ürünler, tarih, ödenen tutar ve ödeme şekli.
-Cihaz bilgileri: Donanım modeli, işletim sistemi ve sürümleri, benzersiz cihaz ve reklam kimliği tanımlayıcıları, IP adresi, mobil ağ bilgileri ve dil tercihleri gibi bilgiler.
-Uygulama ile etkileşiminize ilişkin bilgiler. Örneğin; uygulama özellikleri veya görüntülenen ekranlar ve uygulama ile etkileşime girmek için kullanılan bağlantılar, erişim zamanı, sistem arızaları ve diğer sistem işlemleri.
-Sipariş sonunda kuryeye ve restorana verilen oylama bilgisi ve yorumlar.
-Uygulama içindeki "Öneri ve Şikayet" bölümünde iletilen yorumlar, müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmelerde ilettiğiniz bilgiler.

2. Kullanım Amacı
-Kimliğinizi doğrulamak. (Cep telefonu numarasına doğrulama kodu göndererek.)
-Müşteri desteği sağlamak ve sorun gidermek.
-Servis güncellemeleri ve hatalar hakkında sizi bilgilendirmek.
-Önceki adreslerinize kolayca teslimat yapılabilmesi için uygulamaya kaydedilmesini sağlamak.
-Capital Market'in sunduğu tek seferlik veya birden fazla katılıma açık promosyon ve kampanyalardan yararlanabilmenizi sağlamak ve bunun için cihazınızı tanımlamak.
-Kampanyalar hakkında sizi bilgilendirmek.
-Kuryenin sipariş isteğinizi ve adresinizi teyit etmek istemesi durumunda sizi arayabilmesini sağlamak.
-Müşteri alışkanlıklarına ilişkin araştırma ve istatistikler yapmak.

3. Bilgilerin Paylaşımı
Capital Market, ilgili yasalar gereği yükümlü olmadıkça veya yetkili makamların emriyle istenmedikçe herhangi bir kişisel veriyi, trafik verilerini ya da iletişim içeriğini sizin açık izniniz olmadan hiçbir şekilde paylaşmaz.
Capital Market, yasal gereklilikleri karşılamak, yasal haklarımız doğrultusunda hareket etmek veya yasal hak taleplerine karşı kendini savunmak, Capital Market’in menfaatlerini korumak, dolandırıcılığa karşı mücadele etmek ve ilkelerimizi uygulamak ya da herhangi bir kişinin haklarını, malını veya güvenliğini korumak için kişisel bilgileri ilgili yasal makamlardan gelen yasal istek doğrultusunda açıklayabilir.

4. Verilerin Saklanması
Verileriniz güvenli sunucularımızda saklanmaktadır.
Ancak, bilgilerin kamuya açık internet bağlantısı üzerinden paylaşılmasının %100 güvenli olduğunun garantisi verilemez. Verilerinizi korumak için şifrelenmiş bağlantı kullanmaktayız, fakat veri aktarım sırasında internet bağlantınıza yapılan saldırıların riski size aittir. Bilgileriniz sunucularımıza ulaştıktan sonra korunması ile ilgili her türlü güvenlik önlemi tarafımızca alınır.

5. Bilgilere Erişim ve Güncellemeler
-Sistemimizde tutulan bilgilerinizin kopyasını, başvurmanız durumunda gerekli güvenlik kontrolü yapıldıktan sonra sizinle paylaşabiliriz. Bazı bilgilerinizi uygulama üzerinden güncelleyebilirsiniz.

Cookie (çerez)’ler ve Cihazlarda Tutulan Bilgiler
Servisimizi daha hızlı ve etkin bir şekilde kullanabilmeniz için oturum cookie (çerez)’lerini cihazınızda saklamaktayız. Dilerseniz bu bilgilerin tutulmasını cihaz ayarlarınızda yapacağınız değişiklikle engelleyebilirsiniz. Ancak bu durumda uygulamanın tüm fonksiyonlarından yararlanamayabilirsiniz. Gizlilik Politikası içerisinde zaman zaman değişiklik yapabilir ve bunları size uygulama üzerinden bildirebiliriz. İşbu Gizlilik Politikası en son 01 Ekim 2021 tarihinde güncellenmiştir.