Araç Yönetimi Modülü Nasıl Kullanılır?

Araç Yönetimi Modülü Nasıl Kullanılır?

Eganis araç kiralama yazılımının birbiri ile entegre bir şekilde çalışan modüllerinden biri de araç yönetimi modülüdür. Firmanızın filosunda bulunan tüm araçları sisteme tanımladıktan sonra sigorta, kasko, muayene, geçmişteki bakım, hasar ve onarım bilgilerini, ceza ve HGS girişlerini yaparak faturalandırma sürecini en aza indirgeyebilirsiniz. Kiralama sonra araç iade sürecinde ekstra km aşım ücretleri, ceza ve HGS girişleri vb. kiraya verilmeden önceki bilgiler ile karşılaştırılarak ücret farkları hızlıca belirlenir. Ayrıca sigorta, kasko ve muayene girişleri sayesinde her bir aracınız için hatırlatma bildirimler alacağınız için herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmazsınız. Böylelikle filonuzdaki araçlarınız ile ilgili tüm süreç sorunsuz bir şekilde ilerler.

Araç Tanımları

Rent a car şirketiniz bünyesindeki tüm araçların girişini tek tek yapmak ilk etapta zaman alıcı görünebilir ancak orta ve uzun vadede oldukça zamandan tasarruf edeceğinizin garantisini verebiliriz. Öyle ki araçlarınızın tanımlarını yaptıktan sonraki bilgilerin de girişi sağlanıp kiralama süreçleri başladığında tüm ekstra ücrete tabi hizmetleri tek tek belirlemek ve hesaplamak zorunda kalmadan faturalarınız otomatik olarak oluşturulacaktır.

Sigorta, Kasko & Muayene Girişleri

Filonuzdaki her bir aracın mevcut sigorta, kasko ve muayene girişlerini yapmanız sonrası için büyük önem taşır çünkü bu veriler sayesinde bir sonraki sigorta, kasko ve muayene zamanlarında hatırlatma bildirimi alarak süreci en doğru şekilde yönetme imkanı bulursunuz. Tüm bunlara ek olarak sigorta, kasko ve muayene araç gideri olarak kabul edildiği için muhasebe modülü ile entegre olarak gelir gider tablolarınız daha sağlıklı bir şekilde oluşacaktır.

Bakım, Hasar & Onarım

Aracınızın periyodik bakım bilgilerini girmeniz takdirde her kiralama hizmeti sonrası km bilgileri güncellenerek bir sonraki araç bakım için sistem otomatik olarak hatırlatma bildirimi oluşturur. Aracın müşteriniz için yaratacağı herhangi bir olumsuz durumun da bu şekilde önüne geçmiş olursunuz. Yine aynı şekilde aracınızın tüm bakım, hasar ve onarım ücretlerinin girişleri muhasebe modülü ile entegre olarak giderlerinize yansıtılır.

Ceza ve HGS Girişleri

Aracınız ile ilgili yapılan tüm HGS yüklemelerini sisteme girmeniz dahilinde girmiş olduğunuz tarihe göre araç hangi müşteride ise o müşteri otomatik olarak tespit edilip getirilir. Bu da araç iade zamanında ekstra ücretlerin otomatik faturalandırma süreci hızlanmış olur. Araca gelen cezalar da HGS gibi girişleri düzenli bir şekilde yapıldığında hangi ceza hangi müşterideyken geldiğini bulmak için harcayacağınız zamanı tamamen ortadan kaldırır çünkü sistem otomatik olarak araç cezasının hangi müşterinizde kiradayken geldiğini size gösterecektir.