Araç Kiralama Yazılımının Özellikleri

Araç Kiralama Yazılımının Özellikleri

Eganis Yazılım’ın geliştirmiş olduğu ve rent a car sektörüne büyük kolaylıklar ve çeşitli imkanlar sağlayan araç kiralama yazılımı içerisinde pek çok modülü barındırmasına rağmen oldukça basit bir kullanıcı deneyimi sunar. Araç kiralama şirketlerinin müşterileri için filolarında bulundurduğu araçların tek bir yerden yönetimi ve takibi gerçekleştirilebildiği gibi müşteri yönetimi, sözleşme yönetimi, genel muhasebe modülü, rezervasyon yönetimi gibi modülleri de kapsadığı için araç kiralama öncesinde, sırasında ve sonrasında hem firma hem de müşteriler açısından tüm sürecin kapsamlı bir şekilde sürdürülmesi de Eganis Araç Kiralama Yazılımı ile mümkündür. İşte sizler için derlediğimiz araç kiralama yazılımının özellikleri:

1. Araç Yönetimi

Araç kiralama şirketlerinin iş süreçlerini kolaylaştırmak ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunmak adına Eganis Yazılım tarafından büyük titizlikle tasarlanan ve geliştirilen “Araç Kiralama Yazılımı” kapsamlı araç yönetimi modülü ile fark yaratmaktadır. 

Araç Tanımları: İlk adım olarak araç tanımlamalarını yapacağınız bu modülde kiralama fiyatlarını, araç evraklarını, sigorta, kasko, muayene, araç bakım gibi araç ile ilgili tüm bilgileri girebilir ve hatırlatma bildirimleri alabilirsiniz. 

Sigorta, Kasko & Muayene Girişleri: Ayrıca modülde tanımladığınız her bir aracın sigorta, kasko ve muayene bilgi girişlerini de yaparak bitiş tarihlerine göre yine hatırlatma bildirimi almanız mümkün. 

Bakım, Hasar & Onarım: Her bir aracınızın periyodik bakım bilgilerini girdiğiniz takdirde araçların güncel km bilgisine göre bir sonraki periyodik bakım için hatırlatma bildirimi almanız sağlanır. Buna ek olarak, araçlarınızın geçmiş bakım ve onarım bilgilerine erişebilir, harcanan tutarları muhasebe modülü ile entegre bir şekilde gider olarak oluşturabilirsiniz.

Ceza ve HGS Girişleri: Tanımlamasını yaptığınız araçlarınız ile ilgili yapılan HGS yüklemeleri ve aracınıza gelen cezaların girişlerini yaparsanız şayet sistem, hangi ceza araç hangi müşteride kiradayken geldiğini hızlıca tespit eder ve sorumlu taraf seçimi manuel olarak yapıldıktan sonra da müşteri bilgilerine göre otomatik fatura kesilir.

2. Müşteri Yönetimi

Mevcut müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizin tüm bilgilerinin bir arada olduğu müşteri yönetimi modülünde tüm işlemleri tek yerden takip edebilirsiniz.

Müşteri ve Potansiyel Müşteri: Mevcut müşterilerinizi ve potansiyel müşterilerinizi aynı araç yönetimi modülündeki gibi siteme tanımlama ile ilk adımı atabilirsiniz. Tanımlamalar ve bilgi girişlerinden sonra müşterilerinizi tek yerden yönetme imkanı bulabilirsiniz. 

Aktivite: Araç kiralama yazılımına girişini yaptığınız tüm müşterileriniz ile ilgili yapılan aktivitelerin takibini yapmanız mümkün. Bu aktivitelerden bazıları; müşteri ziyaretleriniz, telefon görüşmeleriniz, toplantılarınız, teklifleriniz vb. Müşteri aktivitelerinin girişlerini yapmanız, hangi müşteriniz ile ne zaman ne konuştuğunuzu ne teklif verdiğinizi kolay bir şekilde takip etme imkanı tanır.

Planlama: Müşteri yönetimi modülünün planlama kısmında kendinizin ve/veya iş arkadaşlarınızın planlarını takip ederek hatırlatma bildirimleri oluşturabilirsiniz.

3. Sözleşme Yönetimi

Araç kiralama yazılımına kira sözleşmelerinizin girişini yaptığınız takdirde araç teslim, ikame araç, araç değişikliği, araç iade alma, faturalandırma gibi tüm süreçlerinizi pratik bir şekilde yönetebilirsiniz.

Sözleşme: Uygulama üzerinden kolaylıkla sözleşme girişlerinizi yaptıktan sonra günlük kiralamalarda “tek seferlik”, aylık kiralamalarda ise “aylık periyodik faturaların” otomatik olarak oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Sözleşme takibi, cari takibi, araç takibi, modüllerin birbiri ile entegre olması nedeniyle oldukça kolaylaşmaktadır.

Araç Teslim Etme: Sözleşmeniz otomatik olarak oluştuktan sonra bu bağlamda araç teslimatlarınızda aracınızın teslim anındaki durumunu kayıt altına alabilirsiniz. Araç iadesini aldığınızda ise teslim anındaki farkları kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz. Ayrıca araç kiralama yazılımı, İkame Araç ve Araç Değişikliği yapmanız gereken durumları da kolaylıkla yönetmenizi sağlıyor.

Araç İade Alma: Sözleşmede yazan tarihler doğrultusunda aracınız iade alındığında araç teslim anındaki durumlar otomatik olarak getirilir. Aracın son km bilgisi ile teslim edildiği andaki km bilgisi karşılaştırılır ve ekstra km aşımı ücreti faturaya eklenir. Buna ek olarak, aracınızın son HGS bakiyesi, son yakıt durumu, son lastik durumu, son hasar durumu da hızlı ve otomatik bir şekilde karşılaştırılarak ücret farkları faturaya yansır.

4. Rezervasyon Yönetimi

Araçlarınızın sözleşme tanımlamalarını tamamlayarak araçlarınızın rezervasyonlarını pratik bir şekilde yönetebilirsiniz. Araç kiralama yazılımı araç müsaitliği yönetimi konusunda zaman kazandırarak potansiyel müşterilere hızlıca geri dönüş yapmanıza olanak verir.

Araç Rezervasyonu: Sözleşme girişi ve müşteri tanımına gerek olmadan araç rezervasyonu oluşturmanız mümkün. Müşteri tanımlama ve sözleşme girişleri çok daha kapsamlı ve entegre bir sistem kullanmanızı ve daha çok zamandan kazanmanızı sağlar. İnternet siteniz üzerinden aldığınız rezervasyonları yönetebileceğiniz gibi bu rezervasyonlar üzerinden de sözleşme oluşturabilirsiniz.

Kiralamaya Kapatma: Araç kiralama yazılımının kiralama kapatma modülü, herhangi bir sebepten dolayı rezervasyon oluşturulmasını istemediğiniz aracı sadece tek tıkla dilediğiniz tarih aralığı için kiralamaya kapalı hale getirmenizi sağlar.

5. Muhasebe 

Araç kiralama firmaları için en çok zaman kaybı yaratan prosedürlerden biri de şüphesiz faturalandırma ve muhasebe süreçleri. Firmanızın tüm gelir ve giderleri, müşteri borç ve alacaklarınız kolay görünümlü raporlar halinde kontrolünüz altında olacaktır.

Faturalandırma, E-Fatura/E-Arşiv: Araç kiralama yazılımı entegre bir sistem olduğu için aslında tüm modüller ve girişi yapılan veriler birbiri ile bağlı bir şekilde çalışır. Ne kadar data girerseniz, zamandan da o kadar kazanırsınız. Nitekim bu işlemler doğrultusunda faturalarınızın büyük bir kısmı otomatik olarak oluşturulmaktadır. Ayrıca oluşturulan tüm bu faturalar E-Fatura/E-Arşiv gönderimleri çalışmış olduğunuz e-belge entegratörüne otomatik olarak iletilmektedir.

Tahsilat Girişleri: Müşterilerinizin yaptığı ödemeleri “Tahsilat Girişleri” modülü üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde sisteme girişini yapabilirsiniz.

Cari Hesap Ekstresi: Müşteri borç – alacak durumunun veri girişi yapıldığı ve yönetiminin sağlandığı “Cari Hesap Ekstresi” modülünde özet ve detay olarak iki farklı görüntüleme seçeneğinin olduğu raporlar mevcuttur.

Gelir Gider Ekstresi: Kesilen faturalardan, cari hesaplara, tahsilat girişlerinden araçlar ile ilgili yapılan masraflara vb. tüm finansal aktivitelere göre cari bazda, araç bazında ve/veya sözleşme bazında gelir ve giderlerinizi kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

6. Online Rezervasyon 

Bir araç kiralama firması için olmazsa olmazlardan biri de kullanıcılarına sunduğu güvenilir online rezervasyon kolaylığıdır kuşkusuz. Web siteniz üzerinden online rezervasyon alarak yeni müşteriler kazanmaya başlamanız, Eganis Yazılım imzası taşıyan Araç Kiralama Yazılımı ile çok kolay!

İnternet Sitesi: Sadece size özel tasarımı olan ve Eganis Araç Kiralama Yazılımı ile entegre bir şekilde çalışan, aynı zamanda mobil arayüzü de bulunan bir web siteniz olsun istemez miydiniz? Firmanızın tanıtım bilgilerinin yer aldığı, sisteme tanımladığınız araç filonuzun pratik bir şekilde görüntülenebildiği tamamen kullanıcı dostu bir web sitesi ile online rezervasyon sayınızı artırabilirsiniz.

Online Rezervasyon: Kullanıcı dostu arayüze sahip web siteniz ile entegre bir şekilde çalışacak olan araç kiralama yazılımı sayesinde seçili tarihlerde araçların müsaitliği kolay bir şekilde görüntülenerek müşterinin rezervasyon ekranına yönlendirilmesi sağlanır.

Güvenli Ödeme: Ödemelerinizi Eganis Araç Kiralama Yazılımı sayesinde 3D güvenli ödeme yöntemi ile alabilirsiniz.