Araç Kiralama Yazılımı Nedir?

Araç Kiralama Yazılımı Nedir?

Günümüzde oldukça rağbet gören sektörlerden biri de kuşkusuz araç kiralama sektörüdür. Araç kiralama sektörünün başrolünde olan rent a car firmaları müşterilerine sorunsuz hizmet verebilmek adına da çeşitli program ve yazılımlar kullanma ihtiyacı duyar. Rent a car firmaları filolarındaki araçları müşterilerine temin etmenin yanı sıra bu araçların muayene, sigorta, bakım ve onarım gibi süreçlerinin yönetiminin de profesyonel bir şekilde yürütülmesi gerekir. Araç kiralama yazılımı nedir ve nasıl çalışır gibi sorulara cevap bulacağınız bu yazıda araç kiralama firmalarına yönelik çeşitli avantajlar hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Araç kiralama şirketlerinin iş süreçleri ile ilgili hem zamandan hem de bütçeden kazandıracak olan araç kiralama yazılımı sayesinde firmalar müşterilerine daha kusursuz hizmet verme imkanı buluyor. Tüm muhasebe işleyişinden kira sözleşmeleri ve faturalandırmaya; araçların muayene, onarım ve bakım süreçlerinden online rezervasyon işlemlerine kadar her aşamada kolaylık sağlayan araç kiralama yazılımı, iş yüklerini hafifleten bir işleyişe sahiptir.

Araç Kiralama Yazılımı Nasıl Çalışır?

Araç kiralama firmalarının araç ve müşteri yönetim süreçlerinin tamamının kontrol altında tutulmasını hedefleyen ve firmaların zaman ve bütçeden kar etmelerini sağlayan araç kiralama programı ya da araç kiralama yazılımı nasıl çalışır sorusu için verilebilecek en net cevap kiralama öncesi, sırası ve sonrası tüm aşamalarda anlık takip ve yönetim imkanı tanıyan, kullanımı pratik bir yazılım olduğudur.

Eganis Yazılım tarafından geliştirilen araç kiralama yazılımı ile kullanıcılar gerçek anlamda tüm finansal süreçleri ve faaliyetlerin takibini kolaylıkla yapma imkanı buluyor. Gün her anında ulaşılabilen web tabanlı bu yazılım tüm sistemler ile entegre bir şekilde çalışarak her alanda büyük avantajlar sağlıyor. Online ödeme ve rezervasyon süreçlerinde de aktif rol oynayan araç kiralama yazılımı GPS, e-fatura / e-arşiv vb. entegrasyon hizmetleri ile de araç kiralama firmalarına geniş ölçekli ve tam donanımlı bir hizmet sunmaktadır. 

Araç yönetimi, sözleşme yönetimi, rezervasyon yönetimi, müşteri yönetimi, muhasebe yönetimi, web site yönetimi derken aslında çok kompleks görünmese de oldukça zorlu süreçleri kapsayan bir hizmet veren araç kiralama firmaları için tüm bu süreçleri tek yerden yönetmek ve takibini yapmak Eganis Yazılım’ın sunduğu araç kiralama yazılımı ile mümkün. Araç kiralama yazılımı nasıl çalışır gibi bir sorunuz varsa eğer Eganis Yazılım ile iletişime geçerek, satın alma sonrasındaki program eğitimi süreçleri ile ilgili de bilgi alabilirsiniz. 

Araç Kiralama Yazılımı Ne İşe Yarar?

1. Araç Yönetimi: Sisteme araçlarınızı tanımladıktan sonra her bir aracın sigortası, muayenesi, bakım, ceza, HGS gibi tüm süreçlerini kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

2. Sözleşme Yönetimi: Araç kiralama sözleşmelerinizi araç kiralama yazılımı sistemine ekledikten sonra araç teslim, ikame araç, araç değişikliği, araç iade alma, faturalandırma vb. tüm süreçlerin takibi ve yönetimini yapmanız mümkün.

3. Rezervasyon Yönetimi: Araç kiralama yazılımı sözleşme tanımlama ekranından rezervasyonlarınızı ve araç müsaitliğinizi yönetebilirsiniz.

4. Müşteri Yönetimi: Araç kiralama yazılımında mevcut olan “Müşteri” ve “Potansiyel Müşteri” ekranlarından müşterilerinize dair tüm bilgileri bir arada tutarak müşteri ilişkilerinizi kontrol altına alabilirsiniz. 

5. Muhasebe Yönetimi: Faturalandırma kısmı için de zamandan tasarruf sağlayan araç kiralama yazılımı sayesinde faturalar otomatik oluşturulur ve tüm gelir – giderleriniz, müşteri borç – alacaklarınız kolay ve anlaşılır bir şekilde raporlar halinde kontrolünüz altında olacaktır.

6. Online Rezervasyon: Araç kiralama firmaları için olmazsa olmazlardan biri olan online rezervasyon yapabilme kolaylığı ve güvenli ödeme seçenekleri araç kiralama yazılımı ile artık çok kolay!

Araç Kiralama Yazılımı Ücretleri

Eganis Yazılım’ın araç kiralama firmalarına yönelik tasarladığı ve hayata geçirdiği yenilikçi ve kolay kullanım özellikleri ile öne çıkan “Araç Kiralama Yazılımı” projesi her bütçeye hitap eden politikası ile sizlere sunulmaktadır. Dört farklı paketin ihtiyaçlara ve çeşitli bütçelere uygunluğu ile hazırlandığını belirmekte de fayda var. Bronz, Silver, Gold ve Platinum paketleri araç sayısı, kullanıcı sayısı, şube sayısı vb. faktörler farklılaştırmakla birlikte hepsinde ortak olan araç yönetimi, sözleşme yönetim, rezervasyon yönetimi, cari yönetimi gibi özellikler de bulunmaktadır. Dolayısıyla araç kiralama yazılımı ücretleri de bu paketlere göre değişmekle birlikte hepsi için “ücretsiz deneme” imkanı sunulmaktadır. Araç kiralama yazılımı ücretleri ve paketleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için Eganis Yazılım ile iletişime geçebilirsiniz.